Steinerbos bestrijdt eikenprocessierups preventief
Steinerbos bestrijdt eikenprocessierups preventief
Steinerbos gaat ook dit jaar weer eind april de eikenprocessierups preventief en biologisch bestrijden met het middel Xentari. Het middel wordt door een nevelspuit onder hoge druk
in de toppen van de bomen gespoten. De nog jonge rupsen eten het bespoten blad op en krijgen zo het middel binnen. Het gaat om nagenoeg dezelfde locaties/Eikenbomen als vorig jaar. Deze locaties bevinden zich zowel binnen als buiten het hekwerk.
Het preventief spuiten zal -afhankelijk van weersomstandigheden- plaatsvinden op dinsdag 26 en woensdag 27 april a.s. in de vroege ochtenduren (06:00 – 08:00 uur). Het park opent normaal zijn deuren om 10:00 uur, waardoor de biologische bestrijding geen overlast (rijden tractor) voor de bezoekers veroorzaakt.
Beheersbaar
Vorig jaar is de aantasting en overlast van de eikenprocessierups in het Steinerbos door deze preventieve aanpak beperkt gebleven. Hierdoor zijn de toen nog jonge rupsen grotendeels gedood en is de latere overlast van grotere rupsen die nesten vormen binnen de perken gebleven. Er zijn in 2010 geen klachten of meldingen geweest van onze bezoekers van overlast door contact met of aanwezigheid van eikenprocessierupsen in het park.
Rupsennesten ruimen
Op plaatsen waar zich ondanks bespuiting vanaf eind mei / juni toch nog rupsennesten in de bomen komen, ruimt Steinerbos deze op door verbranding. In 2010 zijn er geen rupsennesten in het park waargenomen.
Informatie
Meer informatie over de eikenprocessierups kunt u vinden op: www.minlnv.nl , www.gezondlimburg.nl (dossier processierups) , en www.ggdzl.nl
| < Vorige | Volgende > |
|---|


