Picknicken Steinerbos
Het klinkt misschien oubollig... maar wat is er nou lekkerder dan op een kleedje, in het zonnetje genieten van de door jezelf gemaakte broodjes, slaatjes en drankjes? Picknicken is niet ouderwets maar juist hartstikke cool! Deze zomer ga jij niet loungen in je 'backyard' maar Picknicken met je kinderen in het Steinerbos!
Quality-time?
Bij een Picknick is het belangrijk dat je samen met je familie gaat genieten van al dat lekkers wat je zelf gemaakt hebt. Geen inspiratie? Wat dacht je van een koude pastasalade met zwarte olijven, basilicum en zongedroogde tomaten? Of misschien bagels met heerlijke roomkaas, pesto of zalm. Zware chocolademousse met frambozen als toetje, of aardbeien uit het handje... Bij Picknicken is alles goed!



Neem een gevulde mand mee
Neem een mand of tas en vul deze thuis met eten en drinken dat vers blijft. Zorg ervoor dat je genoeg mee hebt. Je kunt uiteraard ook nog snacks, snoep en drinken op het park kopen.
Zorg voor vers eten
Het is altijd lekker om wat vers fruit mee te nemen. Neem daarom ook een schilmesje mee zodat je het op locatie kan schillen. Hierdoor blijven alle vitamines in het fruit zitten en is de kans dat het fruit verzuurt erg klein.
Brood is het ideale eten om mee te nemen wanneer je gaat picknicken omdat dit lang genoeg vers is te houden. Net als bij het fruit, is het lekkerder wanneer je de broodjes op locatie smeert of belegt aangezien de kans anders groot is dat je met kleffe broodjes opgescheept zit.
Picknick checklist
- Servetjes of keukenpapier.
- Per persoon een bordje, beker, bestek en bakje (voor fruit). Neem voor de zekerheid altijd wat extra's mee.
- Picknickkleed of meerdere kleden, dit hangt van het aantal mensen af.
- Grote vuilniszakken, die zorgen ervoor dat je geen natte billen krijgt wanneer het gras nat is en zijn ook perfect om na de picknick al het afval in te gooien.
- Zonnebrandcrème.
- Speelgoed (frisbee, bal, waterpistooltjes kaarten, pennen, papier, puzzels, etc.): Laat de kinderen zelf een lijstje maken van dingen die ze graag willen meenemen.
- Droge kleren en zwemkleding.
- Neem je echt kleine kinderen mee, dan is een boxkleed handig om een dutje op te doen en een gevulde luiertas.
- Een potje honing kan handig zijn om insecten af te leiden zodat je er zelf geen last meer van hebt en om ze weg te houden van de picknickmand.
- En als laatste natuurlijk: het eten en drinken!
Pak praktisch in
Vul de fietstassen van de kinderen met spullen als plastic/papieren bordjes bestek, speelgoed en andere lichte spulletjes. De volwassenen nemen het zware spul mee. Ga je met de bus? Laat de kinderen in een rugzakje de lichte spulletjes meenemen. De volwassenen die nemen het zwaardere spul mee.
Neem genoeg te drinken mee
Neem genoeg te drinken mee: Reken ongeveer op een liter per volwassen en een half liter per kind. Bij warm weer is het een tip om de flessen drinken vier tot vijf uur van te voren in de vriezer te doen. Zo ontstaat er ijs in de fles waardoor het drinken langer koel blijft. Uiteraard kun je ook lekkere koude dranken halen bij de verkooppunten op het park.
Neem extra kleding mee
Wanneer het mooi weer is neem dan droge kleding en zwemkleding mee. Zo kun je de kinderen rustig met water laten spelen. Voordat je naar huis gaat, kun je de kinderen weer wat schoons en droogs aantrekken. Zo kunnen ze weer netjes en droog met het openbaar vervoer of op de fiets mee naar huis.
Ga niet te ver van huis
Kijk uit dat als je gaat fietsen, de afstand niet te lang is. Op de heenweg zal iedereen met vol goede moed er heen fietsen maar wanneer je terug moet, zal iedereen moe zijn. De kinderen kunnen dan gaan zeuren.
Vraag gezelschap mee
Wanneer je kind enigskind is, zal hij het vast leuk vinden als er een vriendje of vriendinnetje mee mag. Zo kunnen ze samen spelen en hoef je zelf ook niet de hele dag met je kind te spelen. Daarnaast is het ook een idee om samen met familie of vrienden te picknicken. De kinderen vermaken zich in de buitenlucht en als familie of vrienden heb je weer eens tijd om rustig en gezellig bij te praten.
Kijk naar het weerbericht
Kijk voordat je de picknickmand gaat inpakken naar het weerbericht. Het zou zomaar kunnen dat het op het moment mooi weer is maar het over een paar uur helemaal omslaat. Zorg dus dat je op de hoogte bent van de weersomstandigheden van die dag. Zo kun je ook bepalen om welke tijd je het beste naar huis kan gaan als je bijvoorbeeld op de fiets bent en je de regen wilt ontwijken.
Informatie • Attracties & Speeltuinen • Waterpret • Horeca • Natuur • Groepen • Abonnementen
Wandelbos Steinerbos
Het Steinerbos beschikt over een groen wandelbos met zuurstofrijke lucht en (gedeeltelijk) verharde wandelpaden. De entree is buiten het seizoen gratis en tijdens het seizoen inbegrepen bij de dagentree Steinerbos. In het wandelbos kunt u heerlijk tot rust komen en genieten van de natuurlijke omgeving. Huisdieren zijn buiten het seizoen onder bepaalde voorwaarden toegestaan. In het seizoen zijn er geen huisdieren toegestaan op Steinerbos.
Kinderen spelen graag in het Steinerbos. Rennen, ravotten en hutten bouwen is altijd leuk. Het bos grenst aan de speeltuinen en attracties en is volledig omheind en autovrij.



Informatie • Attracties & Speeltuinen • Waterpret • Horeca • Natuur • Groepen • Abonnementen
IVN Stein - Steinerbos
IVN is een unieke organisatie die mensen betrekt bij natuur, milieu en landschap. Voor IVN gaat het om kennis, passie en doen. Oftewel hoofd, hart en handen. Met natuur- en milieueducatie (NME) willen we het belang van een duurzame, groene leefomgeving behartigen. Nu en in de toekomst. Dit doen we met educatie die raakt; die de onlosmakelijke relatie tussen mens en natuur benadrukt.



De IVN afdeling Stein (en Urmond) is in 1973 opgericht. Honderden vrijwilligers hebben zich sindsdien ingespannen voor de verbetering van de kwaliteit van natuur en milieu in de directe leefomgeving.
Sinds 1983 gebeurt dat vanuit de Boschhook. De heemtuin en het IVN gebouw zijn gelegen in het Steinerbos. Te bereiken via de ingang aan de Mauritsweg in Stein.
Voor meer informatie bezoek de website: www.ivn.nl/stein
Informatie • Attracties & Speeltuinen • Waterpret • Horeca • Natuur • Groepen • Abonnementen


